Wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne w góry

wycieczki szkolnePodstawowym celem szkolnych wycieczek jest kształtowanie u dzieci i młodzieży wizji świata w oparciu o jego poznanie. Zawoja to miejscowość, która powinna znaleźć się w czołówce miejsc, do których zmierzają autokary z młodymi wycieczkowiczami. Jadąc tam będą oni mogli podziwiać najpierw z okien autobusu, a następnie podczas spacerów i wycieczek pieszych po licznych szlakach turystycznych przecinających Zawoję, malownicze, niesamowite, górskie widoki.


babiogorskiparknarodowySzkolna wycieczka do Zawoi ma niewątpliwie bardzo duże walory edukacyjne z uwagi na możliwość odwiedzenia pobliskiego Babiogórskiego Parku Narodowego oraz ciekawych zabytków znajdujących się w samej Zawoi. Oprócz obiektów architektonicznych (tj. drewniany kościół w centrum Zawoi), na młodych turystów czeka wiele atrakcji i oczywiście nasz pensjonat, będący domem wczasowym wychodzącym naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży (na jego terenie znajduje się basen i bilard).

 

quadyzawojaPobyt w Zawoi z pewnością będzie dla nich ciekawszy, gdy wezmą udział w grze w paintball, przejazdach na quadach, czy nauce jazdy konnej w zawojskiej stadninie koni. Do naszego pensjonatu i miejscowości zapraszamy zorganizowane grupy szkolnych wycieczek także zimą. Zapewniamy, że ośnieżone beskidzkie szczyty i wzniesienia są iście bajkowym widokiem. Babia Góra, u której podnóża leży Zawoja również jest górą bajkową – krążą wokół niej liczne legendy. Jedna z nich mówi, że dawniej właśnie tam odbywały się sabaty czarownic. Inna wyjaśnia w jaki sposób powstała – ponoć masyw tworzy skamieniała z rozpaczy i bólu (po tym jak dowiedziała się o śmierci wybranka swego serca) kochanka zbójnika. Tajemnicze opowieści o Babiej Górze z pewnością rozbudzą wyobraźnię każdego dziecka. Wyprawa na jej szczyt dostarczy także dzieciom dużej dawki informacji przyrodniczych. Babią Górę charakteryzuje piętrowa roślinność. O takim układzie flory w górach naucza się na lekcjach przyrody. Zimą stok „Wojtek” kusi wycieczkowiczów wizją białego szaleństwa. Nasz ośrodek wypoczynkowy jest gwarantem zadowolenia zarówno opiekunów wycieczek jak i ich podopiecznych – każdy będzie czuł się u nas jak w domu! 

Masz pytania? Zadzwoń pod numer 033 877 51 59 lub skorzystaj z formularza i złóż zapytanie ofertowe

Kliknij tutaj