Zielone szkoły w górach - Zawoja Harnaś

Zawoja to doskonałe miejsce na zielone szkoły w górach

zielone szkolyZielone szkoły w górach, czyli prowadzenie zajęć dydaktycznych w miejscach o osobliwych walorach przyrodniczych, to wspaniały pomysł na wpajanie wiedzy dzieciom i młodzieży, ponieważ nauka zostaje urozmaicona poznawaniem piękna natury. Z całą pewnością jak najbardziej odpowiednim miejscem do realizacji takiego pomysłu jest Zawoja, ponieważ bez wątpienia jest to unikatowa miejscowość. Młodych ludzi i ich nauczycieli chętnie przyjmie nasz pensjonat, w którym panują idealne warunki do nauki – cisza i spokój. Dodatkowo dzieci i młodzież mogą skorzystać z bilardu i basenu na terenie naszego ośrodka. Posiadamy aż 86 miejsc noclegowych. 

zielone szkoly w zawoiOkolica Zawoi to nie tylko piękne, górskie krajobrazy, ale także interesujące zabytki architektoniczne i wiele innych rozrywek. Wycieczka do naszej miejscowości położonej u podnóża Babiej Góry to prawdziwie dydaktyczna wyprawa. Wędrówka na najwyższy szczyt Beskidów to „żywa” lekcja przyrody i geografii. Odwiedzenie skansenu na Markowych Rówienkach jest zaś zdobywaniem wiadomości z zakresu etnografii.

W Zawoi znajduje się też wiele źródeł historycznych – obiektów architektonicznych, np. schronisko na Markowych Szczawinach z 1906 roku, drewniana karczma z podcieniami z 1836 roku, czy drewniany kościółek znajdujący się w centrum, zbudowany w roku 1888. Zawoję przecinają liczne szlaki turystyczne – wędrówka po nich to połączenie wypoczynku na świeżym powietrzu (tak ważnego dla zdrowia dzieci i młodzieży) z podziwianiem piękna Beskidów.

wycieczki do zawoiDodatkowymi atrakcjami, które mogą uprzyjemnić dzieciom pobyt tutaj są: jazdy konne oferowane przez miejscową stadninę, przejażdżki na quadach, gra w paintball podczas, której mogą uczyć się zgodnego działania w zespole.  Zawoja idealnie wpasowuje się w koncepcję miejsca, w którym nauka teoretyczna jest łączona z nauką czynną, poprzez poznanie, z uwagi nie tylko na jej walory turystyczne i przyrodnicze, ale także historyczne, etnograficzne i kulturowe. W naszym pensjonacie dołożymy wszelkich starań, aby dzieci czuły się u nas dobrze i bezpiecznie. Na pewno pobyt i nauka u nas będzie dla nich ciekawą i miłą odmianą od tradycyjnych lekcji. 

Masz pytania? Zadzwoń pod numer 033 877 51 59 lub skorzystaj z formularza i złóż zapytanie ofertowe

Kliknij tutaj