Wczasy w górach

Zapraszamy na wakacje do Zawoi


Babia GóraNajlepszymi miejscami, które można odwiedzić w celach wypoczynkowych i rekreacyjnych w gronie rodziny czy przyjaciół, ale także samotnie, by na spokojnie móc odpocząć od wszystkich i wszystkiego, oddając się rozmyślaniom i refleksjom o życiu, są takie miejscowości, które zaspokoją wymagania zarówno osób dorosłych i starszych, jak i dzieci i młodzieży. Bezsprzecznie właśnie takim miejscem jest Zawoja.

Nasza miejscowość za sprawą licznych atrakcji wychodzi naprzeciw potrzebom klientów w różnym wieku. Znajdują się w niej zabytki architektoniczne, np. schronisko na Markowych Szczawinach, XIX-wieczna kapliczka zbójnicka, czy drewniany kościółek z 1888 (centrum Zawoi).

Osoby zainteresowane zagadnieniami etnograficznymi powinny koniecznie odwiedzić skansen na Markowych Rówienkach. Piękno beskidzkiego krajobrazu sprzyja nie tylko spacerom, ale także uprawianiu na świeżym powietrzu wszelkich innych aktywności. Na miłośników jeździectwa czeka miejscowa stadnina koni.

Malownicze krajobrazy zawojskich okolic można bowiem podziwiać nie tylko podczas pieszych wypraw, ale także z perspektywy końskiego grzbietu (przez wspomnianą stadninę przechodzi Transbeskidzki Szlak Konny). Zawoję przecinają także liczne szlaki dla piechurów. Dodatkowej rozrywki zapewne dostarczą wczasowiczom przejażdżki na quadach oraz gra w paintball. Oczywiście wspaniałym wypełnieniem czasu podczas pobytu w Beskidach jest wędrowanie po górach.

Babia góraNajwiększym wyzwaniem dla turystów jest zdobycie szczytu Babiej Góry – najwyższego masywu Beskidów. Znajduje się ona na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Możemy tam spotkać dwie rośliny – okrzyn jeleni i rogowicę alpejską, których nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce! Na osoby, które zechcą wybrać się do nas zimową porą czekają ośrodki narciarskie (np. stok „Wojtek”) i zawojskie lodowisko – „Biały Orlik”.

Zakwaterowanie w naszym domu wczasowym na pewno umili państwa pobyt w Beskidach – dysponujemy osiemdziesięcioma sześcioma miejscami noclegowymi. Na terenie naszego pensjonatu znajduje się basen. Można zagrać także w bilard. Chętnie ugościmy rodziny z dziećmi i osoby samotne, które za sprawą naszej gościnności na pewno nie będą czuły się u nas odosobnione (oferta dla klientów indywidualnych). 

 

Masz pytania? Zadzwoń pod numer 033 877 51 59 lub skorzystaj z formularza i złóż zapytanie ofertowe

Kliknij tutaj