Wycieczki autokarowe

Zorganizowane wycieczki w góry i okolice

Organizacja wycieczek autokarowych

Zapewniamy kompleksową obsługę i organizację wycieczek autokarowych dla grup zorganizowanych (kolonie, obozy, zielone szkoły, zimowiska) Poniżej tylko niektóre miejsca z oferty Ośrodka Wypoczynkowego Harnaś.

Pieniny

Sokolica in Pieniny PolandMalownicze pasmo górskie, położone na północny wschód od Tatr. Od północy sąsiaduje z Gorcami i Pasmem Radziejowej, od południa z przedgórzami Magury Spiskiej. Pasmo przecięte malowniczo wijącą się rzeką Dunajec.

Tu przyjeżdżamy, aby wspiąć się na Trzy Korony (najwyższy szczyt Pienin Właściwych), przejść przez Wąwóz Homole, zajrzeć do pięknej cerkwi w Jaworkach. Zwiedzić zamek w Niedzicy lub Czorsztynie.

Bardzo atrakcyjny jest spływ Dunajcem.

Oczywiście wszystkiego nie jesteśmy w stanie zrobić w jeden dzień, dlatego wybieramy coś dla siebie.

Zakopane i okolice

zakopaneMiasto położone najbliżej najwyższych gór w Polsce – Tatr, urocze ze swą atmosferą i tradycją miasta żyjącego turystyką.

Proponuję wspólny spacer po Krupówkach, wyjazd na Gubałówkę. Koniecznie trzeba być pod Wielką Krokwią. Ważną częścią jest odwiedzenie Sanktuarium na Krzeptówkach oraz zabytkowego cmentarza na Pęksowym Brzysku.

Piękne są wycieczki Doliną Kościeliską, gdzie mamy możliwość zwiedzenia Jaskini Mroźnej i Doliną Chochołowską – najdłuższą doliną Tatr.

 

skansen

Zubrzyca Górna –Skansen

Skansen obejmuje powierzchnię około 6 ha, na której znajdują się zabytkowe obiekty budownictwa z Orawy. Możemy zwiedzić Dwór Moniaków, jak również kurną chatę i wiele innych cennych obiektów.

Jest możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych:

,,Od ziarna do chleba,,

,,Jak to ze lnem było,, i innych.

Gorce

Rabka Zdrój

rabkazdrojMiasteczko uzdrowiskowe u podnóża Gorców, z piękną zabudową, drewnianym kościółkiem pod wezwaniem św. Marii Magdaleny, w którym mieści się muzeum regionalne, parkiem zdrojowym i węzłem szlaków. W Rabce znajduje się chętnie odwiedzany przez dzieci Rabkoland. Chcąc zdobyć najwyższy szczyt – Turbacz 1310 m.n.p.m. wyruszamy czerwonym szlakiem przez Maciejową, Stare Wierchy. Z Turbacza roztacza się piękna panorama na Tatry.

 

Wadowice przez Suchą Beskidzką i Kalwarię

SANYO DIGITAL CAMERASucha Beskidzka miasto, w którym zwiedzamy zamek ”Mały Wawel”. Spacerkiem idziemy przez park do rynku, przy którym znajduje się Karczma Rzym, znana z wiersza Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej – idziemy się pokłonić Matce Boskiej Kalwaryjskiej. To miejsce jest równie mocno związane z osobą Karola Wojtyły, który często pielgrzymował do tego miejsca. Jeden z braci zakonu opowie nam historię powstania klasztoru.

Wadowice – rodzinne miasto św. Jana Pawła II, posiada wiele pamiątek związanych z tym Wielkim Człowiekiem. Warto odwiedzić Bazylikę Mniejszą, gdzie był ochrzczony Karol Wojtyła. Następnie idziemy do Muzeum w domu rodzinnym i nie zapomnijmy skosztować papieskiej kremówki.

Wadowice – Inwałd

indwald_wycieczkaNajpierw zwiedzamy Wadowice, następnie jedziemy do Inwałdu, gdzie znajduje się Park Miniatur. Tu mamy możliwość udać się w podróż prawie dookoła świata. Znajdziemy się np. pod Wieżą Eifla w Paryżu, przy Big Benie w Londynie, przed Bazyliką św. Piotra i Koloseum w Rzymie, a także Statua Wolności będzie na wyciągnięcie ręki.

Chociaż w rzeczywistości jest to bardzo daleko, dziś może być blisko.

Zator – Dinozatorland

dinozaury wyczieczka do zatoruTu zapraszamy dzieci, młodzież, ale i dorosłych. Każdy kto chce przeżyć przygodę w Parku Dinozaurów, zobaczyć prehistoryczne gady i usłyszeć ich odgłosy, ten nie ominie Zatoru. Tu zobaczymy też ogromne owady, a także naszych przodków.

 

 

Ojcowski Park Narodowy

ojcowskiparknarodowyJest to najmniejszy park w Polsce, położony w malowniczej Dolinie Prądnika, w której nagromadziły się liczne ostańce skalne tworząc z zielenią wspaniały widok. Będąc tutaj zwiedzamy Zamek na Pieskowej Skale, wędrujemy do jaskiń, np. Jaskini Łokietka, Jaskini Ciemnej, podchodzimy pod ciekawe wytwory skalne, jak np. Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska. Warte zwiedzenia jest także Muzeum im. W. Szafera z ciekawą ekspozycją.

Wycieczka ,,Pętlą Beskidzką,,

Poznajemy ciekawe miejscowości Beskidu. Zaglądamy do Koniakowa, gdzie można obejrzeć wystawę słynnych na cały świat koniakowskich koronek (można też sobie zakupić). Jedziemy do Istebnej, do Chaty Kawulaka. Dalej do Wisły – miasto Adama Małysza. Zwiedzamy skocznię w Malince, można podjechać do Pałacyku Prezydenckiego, czy pospacerować po mieście.

Masz pytania? Zadzwoń pod numer 033 877 51 59 lub skorzystaj z formularza i złóż zapytanie ofertowe

Kliknij tutaj